پارس آی سی تی

جزئیات و نحوه ثبت نام اینترنت مجانی دانشجویان

جزئیات و نحوه ثبت نام اینترنت مجانی دانشجویان

به گزارش پارس آی سی تی معاون نوآوری و فناوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد فرآیند ثبت نام اختصاص بسته های هدیه اینترنت مجانی برای اساتید، معلمان، دانشجویان و طلاب اینترنت شروع شده است.


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، با عنایت به شروع سال جدید تحصیلی به صورت مجازی برای دومین سال متوالی و احتیاج به زیرساخت هایی همچون اینترنت برای دسترسی به محتوای آنلاین آموزشی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که در این زمان با عرضه اینترنت مجانی و مجانی کردن سامانه شاد و سامانه های آموزشی، کوشیده بود فرایند آموزش را برای دانش آموزان و دانشجویان، معلمان و اساتید دانشگاهی تسهیل کند، بار دیگر به ارائه اینترنت رایگان اقدام نمود.
در این راستا ستار هاشمی -معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات- ضمن اشاره به آغاز فرایند ثبت نام اختصاص بسته های هدیه اینترنت مجانی بیان نمود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سال جاری با عنایت به شیوع کرونا برای پشتیبانی از تداوم برگزاری آموزش های مجازی، همانند سال قبل بسته های اینترنت مجانی را برای همه اساتید، معلمان، دانشجویان و طلاب در نظر گرفته است.
وی ادامه داد: همه مشمولان می توانند برای دریافت بسته هدیه اینترنت مجانی و اطلاعات بیشتر، از امروز (چهارشنبه ۷ مهر ماه) به سامانه ictgifts.ir رجوع کنند و با کد ملی و شماره تلفن همراه خود فرایند ثبت نام را انجام دهند. با عنایت به این که فقط یکبار امکان نام نویسی در سامانه وجود دارد و شماره تلفن همراه هم باید تحت مالکیت فرد ثبت نام کننده باشد، ازاین رو متقاضیان در درج اطلاعات در ارتباط با خود دقت کافی را داشته باشند.
معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: بعد از اتمام مهلت ثبت نام، اطلاعات نهایی در اختیار اپراتورها قرار می گیرد تا بسته هدیه به حساب کاربران افزوده شود. مهلت ثبت نام در سامانه، هفت روز است و با عنایت به تعداد بالای دانشجویان، طلاب و معلمان، نام نویسی در سه روز ابتدایی بر مبنای رقم های آخر کد ملی انجام می شود، اما در چهار روز بعدی تا آخر اتمام مهلت، محدودیتی در کد ملی برای مشمولان وجود ندارد.
هاشمی اضافه کرد: حجم بسته اینترنت هدیه مجانی اساتید ۶۰ گیگابایت، معلمان ۴۰ گیگابایت، دانشجویان و طلاب ۳۰ گیگابایت در نظر گرفته شده است که با اعتبار مصرف شش ماهه به ثبت نام شدگان عرضه می شود. در این طرح امکان فعال سازی و دریافت این بسته ها روی تلفن همراه و یا تلفن ثابت (ADSL) متقاضیان پیشبینی شده است.
وی ادامه داد: با عنایت به این که امکان دارد، اطلاعات دریافتی در ارتباط با اساتید، معلمان، دانشجویان و طلاب کامل نباشد یا ثبت نام دانشجویان ورودی جدید در دانشگاه ها هنوز انجام نشده باشد، بدین منظور امکان ثبت اعتراض برای همه مشمولانی که کد ملی آنها در سامانه وجود ندارد، پیشبینی شده است تا بعد از تأیید نهادهای متولی، بسته اینترنت به ایشان هم اختصاص پیدا کند.1400/07/09
11:38:20
5.0 / 5
279
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آی سی تی پارس