پارس آی سی تی

بی اعتنایی اپل به اعتراض كارمندان ضد بازگشت به محل كار

بی اعتنایی اپل به اعتراض كارمندان ضد بازگشت به محل كار

به گزارش پارس آی سی تی شرکت اپل با وجود اعتراض اخیر کارمندانش، همچنان کارکنانش را ملزم کرده است از آغاز سپتامبر دستکم سه روز در هفته در محل کار حاضر شوند.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، دییردی اوبرایان، نایب رییس ارشد اپل در ویدئویی که توسط وبسایت ورج مشاهده شد، به کارمندان این شرکت اعلام نمود ما بر این باوریم که همکاری حضوری برای فرهنگ ما و آینده اما اساسی است.

این پیام از جانب مدیریت اپل با گذشت چند هفته بعد از نامه گروهی از کارمندان این شرکت منتشر گردید. گروهی شامل ۸۰ کارمند اپل نامه ای خطاب به تیم کوک، مدیرعامل اپل نوشته و از وی خواسته بودند درباره برنامه هایی که کارمندان را ملزم می کند در سپتامبر به دفتر کار برگردند، تجدیدنظر کند. آنها اظهار کرده بودند حس می کنند توسط مدیریت نادیده گرفته شده اند که ادعا می کند افراد مشتاق به بازگشت به همکاری حضوری هستند و مایل هستند گزینه دورکاری تمام وقت را به جای دو روز در هفته داشته باشند.

تیم کوک، مدیرعامل اپل در ابتدا برنامه را برای بازگشت کارمندان به محل کار در اوایل ژوئن اعلام نموده بود که بر مبنای آن اغلب کارمندان روزهای دوشنبه، سه شنبه و پنجشنبه در محل کار حاضر می شوند و روزهای چهارشنبه و جمعه به کار از خانه می پردازند.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، در نهایت با انتشار ویدیوی دییردی اوبرایان که در آن اعلام گردید کسانی که خواهان دورکاری به شکل دائمی هستند، باید اجازه مستقیم مدیریت را دریافت نمایند، کارمندان اپل پاسخ خویش را گرفتند.

برنامه سپتامبر اپل رویکرد منعطف تری برای کار از خانه نسبت به دوران قبل از پاندمی که روی کار در دفتر تاکید داشت را دنبال می کند. با این وجود برنامه مذکور در مقایسه با شرکتهای دیگر سخت گیرانه تر است. توییتر به خیلی از کارمندانش اجازه خواهد داد تا هر زمان که می خواهند دورکاری کنند. برنامه بازگشت به کار هیبریدی گوگل مانند برنامه اپل شامل سه روز در هفته حضور در دفتر کار است اما شامل موقعیتهای شغلی به صورت کاملا دورکاری است و با عنایت به نیاز هر تیم کاری تغییر می کند. اپل امکان دارد با فشار برای تغییر سیاستهایش روبرو شود تا منعکس کننده تغییر رفتار سایر شرکتهای فناوری در زمینه دورکاری شود.

منبع:

1400/04/11
15:38:22
5.0 / 5
403
تگهای خبر: توییتر , سایت , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آی سی تی پارس