پارس آی سی تی

فروش 10 میلیارد دلار اوراق قرضه شرکت مادر فیسبوک

فروش 10 میلیارد دلار اوراق قرضه شرکت مادر فیسبوک

به گزارش پارس آی سی تی مِتا پلتفرمز که شرکت مادر فیسبوک است، اعلام نمود از اولین عرضه اوراق قرضه، 10 میلیارد دلار جمع کرده است.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، فروش اوراق قرضه به مِتا برای تامین مالی بازخرید سهام و سرمایه گذاری در زمینه های جدید کمک خواهدنمود. در بین شرکتهای فناوری بزرگ، مِتا تنها شرکتی بود که هیچ بدهی در حساب های خود نداشت. ورود به بازار اوراق قرضه، به این شرکت برای تامین هزینه برخی از تغییرات پرهزینه همچون فعالیت در زمینه واقعیت افزوده و واقعیت مجازی، فضای مالی بیشتری را فراهم می آورد. همین طور در فضای بازار فعلی، انتشار اوراق قرضه، نسبتا ارزان خواهد بود. اوراق قرضه شرکتی بعد از ریزش که اوایل امسال داشتند، ماه گذشته بهبود یافتند برای اینکه سرمایه گذاران امیدوارند مبارزه بانک مرکزی آمریکا با تورم بوسیله افزایش سریع نرخ های بهره، به تدریج تاثیر خودرا نشان دهد.

غول های فناوری دیگر نظیر اپل و اینتل هم اوایل هفته گذشته اوراق قرضه منتشر نموده و به ترتیب ۵.۵ و شش میلیارد دلار جمع کردند.

بر اساس گزارش رویترز، اوراق قرضه از طرف مِتا، بعد از پیش بینی یک دورنمای تیره و ثبت اولین کاهش سه ماهه درآمد این شرکت منتشر می شود. نگرانی از وقوع رکود اقتصادی و فشارهای رقابت پذیری، بر فروش تبلیغات دیجیتالی مِتا تاثیر منفی گذاشته است.

منبع:

1401/05/20
12:21:37
5.0 / 5
341
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
آی سی تی پارس